Jak uzyskać prąd w domu?

Zasoby naturalne do produkcji energii elektrycznej są stosowane bez ograniczeń, a wynikiem jest ograniczenie nadmiaru zanieczyszczeń. Wrażliwość na naturę jest (bądź powinna być) zakorzeniona w nas. Wiele odpadów w tym te powstałe przy produkcji energii elektrycznej trafiają do wody, kumulują się w powietrzu czy zakopywane są w gruncie. Aby się temu przeciwstawić musimy zacząć rozwijać rynek innowacyjnych  i alternatywy metod pozyskiwania energii.

Od dawna szukamy sposobu jak wprowadzić gadżety ekologiczne do codziennego użytku. Technologia po woli obezwładnia nasz świat, dzieje się to na dużą skalę, ale można zrobić więcej, aby pomóc Ziemi, by stała się ona bardziej ekologicznym miejsce do życia.
W Polsce kiedy obowiązuje już ustawa o oze możemy stać się wytwórcami energii elektrycznej w domu, a nawet wskazane jest aby jej nadmiar odsprzedać firmom, które zajmują się jej dystrybucją.

Do produkcji energii elektrycznej w domowych  systemach zalicza się systemy wiatrowe czy umieszczanie na dachu z paneli fotowoltaicznych, które używają fotonów światła słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. To rozwiązanie uważane jest zarówno za czyste jak i ciche.

Jeśli dom znajduje się w miejscu, gdzie można uzyskać wystarczającą ilość światła słonecznego w ciągu dnia, można tę energię słoneczną wykorzystać do produkcji energii elektrycznej. U Ciebie więcej wietrznych dni niż tych słonecznych? Możesz również wykorzystać energię wiatru poprze zainstalowanie turbin wiatrowych na dachu. od tego jak silny wiatr wieje będzie zależeć ile energii jest w stanie wygenerować instalacja

Nawet niewielkie gospodarstwo może nie poradzić i stać się samowystarczalne, jak i całkowicie zrezygnować z odłączenia od sieci energoelektrycznej. Domowa instalacja nie da rady wyprodukować tyle energii ile potrzebujemy. Koszt inwestycji, wypłaci się po kilkunastu latach.

Źródeł alternatywnego pozyskiwania energii jest wiele, jeśli w domu w pobliżu płynie rzeka lub strumień, są to idealne warunki, aby wykorzystać energię wody i przekształcić ją w energię elektryczną i wykorzystać w domu. Przydomowe elektrownia wodna, nie jest to jednak łatwy proces. Technologiczne zaawansowanie oraz koszty to często przeszkoda nie do pokonania.

Biogaz może być produkowany z odpadów powstałych z pracą w ogrodzie, z odpadów przeznaczonych do kompostowania jakie gromadzimy w kuchni jak i z toalety oraz wszelkich ścieków zebranych w pojedynczym pojemniku. Podczas fermentacji odpadów wytwarza biogazu, które są stosowane do gotowania w miejsce normalnego gazu.

Okazuje się, że bycie eko nie jest wcale tanie, może pomogą nam w tym gadżety uważane za ekologiczne?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s