5 sposobów na niższy rachunek w firmie

Odbiorcy po upalnym lecie teraz płacą faktury za energię, są one wysokie gdyż chłodne powietrze w tym roku było w  cenie, tak jak niezawodność sieci elektrycznej. Ryzyko spadku napięcia i zaciemnienia jest, niestety, nadal bardzo realne. Na szczęście, zostały powołane specjalne sztaby do zwalczania tych problemów, zanim staną się zbyt poważne. Firmy, które zużywają energię w godzinach szczytu nie mogą pozwolić sobie na przestoje, gdyż cierpi cała produkcja.

Mając to na uwadze, oto pięć wskazówek, które pomogą w pełni zmniejszyć rachunki

I ustal co i o ile chcesz zmniejszyć?

Zrozumienie, jak wiele energii do nas musi dostarczać zakład energetyczny jest niezbędne do ustalenia naszego popytu. Znając swój cel rozpoczyna się trudna droga do zmniejszenia zużycia, w tym pomoże ci audyt energetyczny. Po przeprowadzeniu tego badania będziesz wiedzieć czy jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia celu. Audytor ustali, na co zużywać nadmierną ilość energii, czy są to maszyny, przepięcia linii czy niedostosowania napięcia i mocy.

II w jaki sposób chcesz zmniejszyć zużycie?

Czy chcesz zamknąć całe skrzydło swojej fabryki i przenieść pracowników do innej linii? A może chcesz zdecydować się na uruchomienie produkcji w godzinach poza szczytem, w godzinach w których cena za kWh spada? Zakup nowych energooszczędnych maszyn także jest planem, który pomoże obniżyć rachunek za prąd. Czasem można działać w wielu płaszczyznach aby osiągnąć cel, tak też jest w tym wypadku, zastosowanie różnych sposobów równa się sukces.

III jakie urządzenia zostaną zmienione?

Jest mnóstwo opcji, jeśli chodzi o  to które jednostki zostaną wyłączone. Maszyny takie jak sprężarki, agregaty chłodnicze, i windy niosą za sobą ogromne koszty energii i są na pierwszej pozycji jako generatory mocy biernej. Systemy HVAC i oświetlenia są również niezbędne w ustaleniu skutecznej redukcji poboru. Czy możesz sobie pozwolić, aby włączyć jedną z nich czy w grę wchodzi jedynie zmiana urządzeń na nowe. Nie ma takiego problemu z oświetleniem, wystarczy zmienić żarówki na bardziej energooszczędne, ale zakup nowych maszyn to spory koszt.

IV kto będzie zaangażowany?

W oszczędzanie można zaangażować wszystkich pracowników, albo stworzyć specjalny zespół, który będzie odpowiedzialny za obniżanie kosztów poboru. W zespole powinni znaleźć się fachowcy z dziedzin energetyki.

V zmień dostawcę energii

Obniżenie ceny za media znacząco pozwala na obniżenie rachunku. Nawet niewielki spadek ceny przy dużym zużyciu to oszczędności wysokiego rzędu.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s