5 kroków do niższego rachunku za prąd

Frustruje Cię fakt, że prąd drożeje, obietnice uzyskania dodatkowych pieniędzy od rządu mogą się nie spełnić, a im bliżej nowego roku tym mniej czasu na działania. Niski rachunek za prąd można osiągnąć kilkoma sposobami, dziś 5 najskuteczniejszych, dotyczących tego jak uzyskać tani prąd.

Tani prąd

Wcześniejsze publikacje na blogu, czysto teoretycznie wskazywały jak obliczać rachunek za prąd. Duże znaczenie ma cena energii, im niższa tym mniej płacimy, ale jak ją uzyskać, co można zrobić? Odpowiedź jest jedna zmienić sprzedawcę energii, nowy zaproponuje niższe stawki, co sprawi, że rachunek będzie niższy. Proces jest bezpłatny, trwa nie więcej jak 30 dni. Kto jest najtańszym sprzedawcą energii na rynku? Dowiedz się, kto zaproponuje najniższą cenę energii.

Nowy licznik

Można, oczywiście, że można. Masz trudności z opłacaniem rachunku za prąd, zgłoś się do dystrybutora z wnioskiem o zmianę licznika na pre-paid. Licznik przedpłatowy, licznik na kartę. Urządzenie działa jak typowy telefon na kartę, doładowujesz możesz używać urządzeń elektrycznych, sam decydujesz o tym ile wynosi twój rachunek za prąd.

Steruj zużyciem – taryfa

Porada kierowana głównie do dużych przedsiębiorstw, ale mogą skorzystać z niej też odbiorcy domowi. Pobierając więcej energii w godzinach nocnych można sporo zaoszczędzić, jeśli korzysta się z odpowiedniej taryfy G12 bądź C12.

Oszczędne urządzenia

Zawsze przy poradach na temat oszczędzania energii pojawia się temat związany z urządzeniami energetycznymi, warto więc bliżej przyjrzeć się swoim nawykom. Wyłączasz telewizor, pozostawiasz go w trybie czuwania a może już dawno nie odmrażałeś lodówki? Pomyśl na tym kiedy będziesz gotować cały czajnik z wodą by przygotować jedną szklankę herbaty.

Oświetlenie

W kwestii oświetlenia jest tyle samo mitów co faktów. Czy tak zwane żarówki energooszczędne faktycznie dają oszczędności na prądzie? Tak, wystarczy porównać ich moc podawaną w watach im mniejsza tym mniejsze zużycie. Co zatem sprawia, że po wymianie punktów świetlnych na energooszczędne żarówki LED czy świetlówki nasz rachunek za prąd dalej nie jest niski, otóż obecne urządzenia pomiarowe nie są dostosowane do małych zmian w zużyciu, ma się to zmienić kiedy do domów wkroczą liczniki smart.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s