Przyłączenie ciepłej wody do zmywarki – sposobem na niższy rachunek

Oszczędność energii elektrycznej w cyklu płukania

Jeśli zmywarka jest podłączona do sieci zimnej wody, woda do mycia i płukania musi być ogrzewana. Dzieje się tak, bowiem elektryczne cewki  pracują  jako grzałka by ogrzać wodę zgromadzoną w maszynie o 55 stopni Celsjusza do nawet 65 stopni Celsjusza.

Czy wiesz, że?

Większość energii jaką pobiera zmywarka potrzebna jest do podgrzania wody. Żaden inny cykl nie pobiera tyle energii co podgrzewanie.  Gdy zmywarka jest podłączona do źródła ciepłej wody, urządzenie musi zapewnić tylko część mocy grzewczej. Jest to szczególnie korzystne dla naszego rachunku za prąd.

Jak podłączyć zmywarkę do ciepłej wody?

Zmywarka jest podłączona, zazwyczaj, do kran pod zlewem. W niektórych modelach Istnieją dwa połączenia w zaworze kątowym – jeden dla zimnej i jeden dla ciepłej wody. Zmywarka jest zazwyczaj podłączony do zimnej wody. Jeśli posiadasz kranie wodę centralnego ogrzewania, gorącą wodę, to tańszym rozwiązaniem jest podłączyć zmywarkę do sieci ciepłej wody. Dodatkowe koszty centralnego układu ciepłej wody są niższe niż koszt energii elektrycznej.  W podobny  sposób można postąpić z pralką.

Wymagania sprzętowe

Różne wymagania co od prędkości i temperatury.  Nie później niż po upływie 30 sekund, i woda z kranu doprowadzana jest do komory, do pierwszego mycia zmywarka, wymaga jedynie kilku litrów. Mycie zasadnicze zwykle trwa tak długo ponieważ, podgrzewanie wody wydłuża ten cykl. Bezpośrednie podłączenie z ciepłą wodą sprawi, że proces mycia będzie krótszy

Podłącz i nie martw się

Z reguły, jest to technicznie możliwe, aby połączyć zmywarkę do rury z gorącą wodą W przypadku wątpliwości lub niepewności, należy uzyskać odpowiedź od producenta. W przypadku pralki lepiej zapoznać się z instrukcją, podłączenie z gorącą wodą może być niebezpieczne w stosunku do wełnianych ubrań.

3 Zalety podłączenia ciepłej wody

1. Oszczędność czasu

Ponieważ nie ma nagrzewania, proces płukania zmniejsza się o około 25 procent.

2. Zmniejszenie kosztów

Bieżący koszt zmywarki spada o około 20 do 30 procent – w zależności od tego, jak woda jest podgrzewana do użytku domowego. Oszczędność kosztów sprawia, że ​​w czteroosobowe gospodarstwo domowe może zyskać nawet około do 120 złotych rocznie.

3. Zapasowe maszyny

Element grzejny zmywarki nie pracuje tak często, przez co jest chroniony, a tym samym wydłuża się żywotność maszyny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s