Doładowanie licznika przedpłatowego przez Internet

Oszczędzać na energii elektrycznej można na wiele sposobów, jednym z nich jest rezygnacja z licznika odmierzającego kilowatogodziny do przodu, ale tak jak by w tył. Dziwne, śmieszne nie logiczne, tak jest w przypadku licznika przedpłatowego. Doładowujemy go za pewną kwotę i a licznik odmierza w dół, zaczynając od maksymalnej kwoty aż do zera, kiedy to nie będziemy mieć już prądu. Za doładowania rozliczamy się z dystrybutorem, nie można go zmienić bo nie ma zmiany dostawcy energii.

Doładowanie online licznika Energa

Dla posiadaczy pre-paid  Energa na swojej stronie udostępnia formularz, http://www.energa.pl/dla-domu/rozliczenia-pre-paid/formularz-doladowania. Tam za jego pośrednictwem można doładować licznik,  jeśli system nie zawiedzie doładować licznik można 24/7. Kod i informacje dot. transakcji dostajemy SMSem, ale na podany e-mail. Wymagane dane do uzupełnienia na formularzu to:

  • kod kreskowy (znajduje się na indywidualnej karcie, identyfikuje klienta),
  • deklarowaną kwotę zakupu (do niej doliczana jest opłata transakcyjna w wysokości 1,99 zł brutto),
  • adres e-mail,
  • numer telefonu komórkowego,
  • rodzaj płatności.

Doładowanie online licznika Enea

Tradycyjne doładowanie – zdrapkę klienci z obszaru dystrybucyjnego Enea mogą kupić w Biurach Obsługi oraz Punktach Via Moje.  Doładowania online dostawca oferuje swoim klientom za pośrednictwem serwisu mojeplatnosci.pl. System dostępny jest na komputerze ale i mobilnych urządzeniach, po zainstalowaniu aplikacji. W przypadku doładowania przez komputer należy podać szesnastocyfrowy numer karty klienta oraz kwotę doładowania. Następnie wybieramy metodę płatności: przelew bankowy bądź płatność kartą. Po sfinalizowaniu płatności na ekranie pojawiają się komunikaty, które informują co dalej należy zrobić aby doładować licznik prądu. Doładowanie energii przez aplikację odbywa się w podobny sposób. Tutaj jednak należy podać kod CVC/CVV, a kod doładowania prądu jest wysyłany na adres e-mail.

Doładowani licznika Tauron i PGE

Tauron nie uruchomił jeszcze opcji doładowania online. Kartę można kupić  w autoryzowanej sieci, kioskach Ruch czy punktach obsługi. Podobnie w przypadku PGE, licznik doładujemy jedynie kupując kartę z kodem.

Advertisements

One thought on “Doładowanie licznika przedpłatowego przez Internet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s