Oszczędności Polaków są niejednoznaczne

Oszczędności Polaków są niejednoznaczne. Wiele organizacji organizuje różne badania, których celem jest pomiar efektywności oszczędnościowych naszych rodaków. Niestety jak się okazuje, wiele osób nie zna oszczędzania od strony praktyczne. Jak się okazuje nie mamy również polotu w kwestii pomnażania naszych oszczędności.

Zapraszamy do lektury poniższego materiału. Pierwszym wnioskiem jaki został wysunięty po analizie badań był wniosek taki, że aż 70% z nas nie ma odłożonej złotówki na czarną godzinę. Niestety, ale jak się okazuje żyjemy dniem dzisiejszym i w głębokim poważaniu mamy nawet czasy głębokiego kryzysu. A warto wiedzieć, że jest to jego początek. Ciekawe co powie 70% Polaków , którzy nie mają oszczędności w momencie kiedy zastanie ich bieda lub strata pracy. Z kolei reszta , czyli osoby, które chomikują pieniądze, nie ma specjalnie polotu w aspekcie lokowania środków. Oczywiście nikt nie może od nas wymagać abyśmy znali się na wszystkim. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób ma kłopoty z oszacowaniem potencjalnego zysku z lokaty, nie mówiąc już o przemyślanym wyborze. Idziemy tam gdzie podpowiedział nam ktoś lub korzystamy z ofert, które należą do naszego banku – czyli takiego , w którym mamy konto indywidualne. Jak oszczędzać łatwo i efektywnie? Wystarczy zmienić swoje pewne przyzwyczajenia, które doprowadzają nasz portfel do finansowej zagłady.

Wystarczy dokonywać przemyślanych zakupów, aby oszczędzać oraz starać się ograniczyć zbędne wydatki. A takimi niestety każdy z nas może się pochwalić. Oszczędzanie tylko w naszych wyobrażeniach jest nieprzyjemnym procesem. Okazuje się bowiem, że w praktyce może stać się dla nas swoistą motywacją. Najtrudniej tak jak w każdej sferze jest po prostu zacząć. Jak już odłożymy pierwsze pieniądze to później będzie prościej. Inwestycje alternatywne mogą pomóc nam w powiększeniu oszczędności.

http://wylaczeniapradulegionowo.pl/ http://cenagazu.pl/ http://awariepradupoznan.pl/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s