Jak zaoszczędzić na rachunku za energię elektryczną?

Stałe wzrosty cen w ostatnich latach  spowodowały większe chęci Polaków do tego, aby zaoszczędzić na energii elektrycznej. Oto kilka wskazówek, które pozwalają nam nie przepłacać za rachunki energii elektrycznej.

1. Porównaj ceny. Kolejna prosta czynność, aby zaoszczędzić na rachunku za energię elektryczną jest, aby porównać wszystkie oferty na rynku , aby znaleźć taką,  ofertę która najlepiej pasuje do naszego zużycia. Miliony gospodarstw domowych nadal mają zakontraktowane taryfy regulowane, a zaczynają pojawiać się coraz bardziej ciekawe oferty ze względu na wzrost konkurencji i powstawania nowych firm na rynku.

Korzystanie z narzędzia do porównywania takich jak porównywarka cen EnergiaDirect.pl  pozwala nam w mniej niż pięć minut, uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych ofert i znaleźć to, co najtańsze – stawki za energię elektryczną  i najbardziej interesujące – haczyki oferty.

2. Uważaj na ‘stand by’. Zostaw urządzenia całkowicie na off,  nawet w trybie czuwania  nasze urządzenia elektryczne są  w eksploatacji, to znaczy że, pociągają za sobą wydatek energetyczny, który może wynieść do 10% naszego całkowitego zużycia rocznego.

3. Za pomocą inteligentnych programów dowiedziono, że podczas pracy w niższych temperaturach wykazane  jest mniejsze zużycie urządzeń takich jak pralka  i zmywarka. Wskazane jest również, monitorować temperaturę lodówki i przechowywać żywność w temperaturze około 5 ° w przypadku lodówki i zamrażarki do -10 ° C. W tym przypadku również wyczyścić mróz możemy uniknąć dodatkowego zużycia energii elektrycznej.

4. Jeśli zgodzimy się odnowić sprzęt agd zakładów na te, które są bardziej wydajne. Choć mogą one być droższe inwestycja opłaca w dłuższej perspektywie, a także zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, będziemy pomagać środowiska.

5. Korzystanie z żarówek. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu jak to można zaoszczędzić nawet 50 złotych rocznie a energię elektryczną ujęta na  rachunku za prąd. Pomimo wyższego kosztu zakupu, znacznie dłużej wytrzymują, zużywają do 80% mniej niż tradycyjne żarówki.

6. Zmniejszenie zużycia w kuchni. Niektóre proste w użyciu porady kuchenne pomogą płacić mniej za energię elektryczną. Gaszenia ognia  pięć minut przed końcem gotowania to jedna z nich.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s