Ile kosztuje myjnia bezdotykowa?

Myjnia bezdotykowa to ciekawy i opłacalny biznes, ale wymaga od inwestora zainwestowania niemałych środków finansowych. Największy koszt to zakup technologii. Sprawdźmy, ile to kosztuje.

Na rynku najczęściej spotykanymi rodzajami myjni bezdotykowej są: myjnia modułowa i myjnia kontenerowa. Rozwiązania te różnią się przede wszystkim ceną – tańsza jest myjnia modułowa, droższa kontenerowa. Jednak nie zaleca się tutaj sugerować tylko i wyłącznie ceną. Rodzaj myjni należy dobrać do lokalizacji i wielkości działki. Rozwiązanie modułowe lepiej sprawdzi się w niewielkich lokalizacjach. Cała technologia jest zlokalizowana w boxie, zwanym także modułem znajdującym się pomiędzy stanowiskami myjącymi. Myjnia kontenerowa to rozwiązanie bardziej optymalne w przypadku większych działek, gdzie przewiduje się spore natężenie ruchu na myjni. Technologia umiejscowiona jest w kontenerze. Więcej o technologii myjni na  https://porownajmyjnie.pl/myjnia-bezdotykowa

Na cenę myjni wpływ ma oczywiście ilość stanowisk mycia – im więcej, tym finalny koszt będzie większy. Za 1 stanowisko trzeba zapłacić, co najmniej 70 tys. zł. Producenci myjni oferują różne konfiguracje np. wersja 2-stanowiskowa, 5-stanowiskowa, które można zobaczyć na https://porownajmyjnie.pl .

Na końcową cenę myjni wpływ ma także ilość programów. W standardzie znajduje się przeważnie 4 programy, czyli mycie, spłukiwanie, woskowanie oraz nabłyszczanie. Koszt budowy myjni może znacząco wzrosnąć, jeśli inwestor wybierze dodatkowe wyposażenie typu: rozmieniarka banknotów, płatność zbliżeniowa, odkurzacz stacjonarny. Warto skorzystać z kalkulatora rentowności myjni bezdotykowej, który jest szczegółowo opisany na https://porownajmyjnie.pl/blog/koszt-budowy-myjni-bezdotykowej,218 .

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s